Wolontariat

Klub Integracji Społecznej "Leonardo" udziela możliwości realizacji wolontariatu.


W KIS „Leonardo” funkcjonuje wolontariat pracowniczy w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR). Od kilku lat na takich zasadach współpracujemy z firmą Alexander Mann Solutions. Wolontariat pracowniczy realizowali u nas także pracownicy firmy Kenexa.

Istnieje również możliwość podjęcia wolontariatu przez osoby prywatne, zmotywowane, z zainteresowaniami w obszarze społecznym.

Czym zajmują się wolontariusze w KIS?

Do tej pory wolontariusze współprowadzili zajęcia, m.in. językowe (język angielski, niemiecki), komputerowe, kółko filmowe. Wolontariusze z AMS i Kenexy prowadzili ponadto specjalistyczne zajęcia o tematyce rynku pracy.

Osoby zainteresowane podjęciem wolontariatu zapraszamy do wysłania swojego CV wraz z propozycją obszaru współpracy, na adres: kis.leonardo@gmail.com

 

W 2012 współpracowaliśmy z Klubem Sportowym Korona, który udostępniał bezpłatnie basen dla Uczestników KIS. Dzięki tej możliwości, Uczestnicy KIS (tzw. Grupa Basenowa) podjęli wyzwanie nauki pływania pod okiem instruktora pływania Mariusza Kaweckiego. Pan Mariusz wspierał Uczestników KIS wolontarystycznie.